Up Zaproszenie » Zlot Gwiaździsty "Szlakiem Sanktuariów Polskich" - NIEPOKALANÓW 2016

KBP Niepokalanow Camperteam

*KBP Karawanier***Camperteam*


Camperteam wraz z KBP „Karawanier”
zapraszają w dniach 15(piątek), 16(sobota) i 17( niedziela) kwietnia 2016 do Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów).
Tysiącletnia historia Polski wiąże się z budownictwem sakralnym, począwszy od najstarszego kościoła św. Wojciecha w Krakowie z przełomu X i XI w. Wiele z nich została obdarzona szczególnymi względami wiernych, za sprawą figur lub malowideł łaskami słynących, a znajdujących się w danych kościołach. W chwilach trudnych dla obywateli- rodzin - gmin czy państwa, budowle te gromadziły wiernych proszących o łaski- zdrowie lub pokój. Bywali w nich i oddawali cześć wszyscy ci którzy tworzyli historię polski, począwszy od chrztu Polski. Kościoły takie zwane sanktuariami (święte miejsca) posiadają nieprawdopodobną historię, z którą proponujemy zapoznać się, a przede wszystkim dotknąć tych miejsc i murów. W pierwszej kolejności proponujemy odwiedzenie klasztoru w Niepokalanowie, założonego w sierpniu 1927 przez księcia Jana Druckiego-Lubeckiego i będącego miejscem działalności świętego o. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, zamordowanego w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Bufet
Parking
Sanktuarium


Wyrażam zgodę na linkowanie zdjęć z galerii do własnych relacji, przedstawiania własnego wizerunku. Jeżeli jednak są wątpliwości, proszę o pilny kontakt na e-mail lub przez forum KBP Karawanier


Wyślij e-mail do Karawaningowe Bractwo PodróżniczeOstatnia aktualizacja: 29.01.19 12:20 | Camperteam | KBP Karawanier
| Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc


Copyright © 2012-2019 - Karawaningowe Bractwo Podróżnicze - KBP Karawanier. Wszelkie prawa zastrzeżone.